Relax Masaj

Kökeni uzak doğu olan ayak refleksoloji vücuttaki gerilimi almak, nörolojik hastalıklara da destek tedavi sağlamak amacıyla bedendeki serbest enerji akışını sağlamak için ayaktaki belirli noktalara  uygulanan bir masaj tekniğidir.

Ayak Refleksolojisiyle başlayıp, selülit masajı, sırt ve boyun masajı, karın bölgesi uygulamaları en son olarak ta yüz ve dekolte masajı ile biten bir çok uygulamanın tek seans ta uygulandığıu bir masaj tipidir. Toplam uygulama süresi 1 saattir.

Her türlü dolaşım bozukluğundan kaynaklı bacak ağrıları ve derideki pütürlü deformasyonları gidermekte çok etkili masaj uygulamasıdır. Bir seans süresi 30 dakikadır.

Yoğun stres altında çalışanlar, masabaşı çalışanlar, bel ve boyun şikayetleri olanları da kapsayan özel yakıcı yağlar eşliğinde uygulanan çok etkili bir masaj uygulamasıdır.

Çevre şartları, yerçekimi ve zaman içindeki deformasyonlardan kaynaklanan  ciltteki sarkmaları ve kaz ayağı çizgilerini yoğun bası uygulamalarıyla yapılan bir masaj terapisidir.

Medical Masaj

Bir ekipman eşliğinde uzman terapistin belirli noktalara darbeler uygulayarak kan dolaşımını hızlandırması dolayısıyla metobalizmayıda harekete geçirerek uygulanan bir masaj terapisidir.

Faydaları ;

  • MS hastalığı tedavisinde
  • Kısmi felç geçiren, fizik tedavi tavsiye edilen hastalıklarda
  • Zayıflama ,İncelme(bölgesel) sağlamakta etkilidir.

Kelime anlamı kötü enerjiyi atmak, soymak olan bu terapi, bakır aparatlarla uygulanır. Yanıklar, Hamilelik sonrası ve Kilo alıp-vermeden kaynaklanan deri deformasyonlarında oluşan bozulmaları iyileştirmekte etkili bir Uzakdoğu masajıdır.

Özellikle hamilelerin bacaklarında oluşan ödemleri hızlı bir şekilde gideren ve rahatlatan, hem bölgesel hem de tüm vücuda uygulanabilen bir masaj tekniğidir.

Bu masajdaki odak noktası, lenf bezlerini uyarıp ödemi çözmek, idrarla atılımını sağlamaktır.

Yaşam gücünü arttırmak anlamınada gelen, bir çok hastalığı ilaç kullanmadan tedavi edebilen bir masaj terapisidir. Bu başarılı tekniğin temelleri, 1978 yılında Japon doktorlar tarafından atılmıştır.

Uyguluması ve Faydaları;

Kişinin durumuna göre uygulanabilen yaklaşık 100 temel teknikten oluşur. Terapist bu tekniği uygularken hastanın kaslarına masaj yapar ve onun tüm eklemlerini düzeltir. Bu teknik, Kaslar,Sinirler,Kıkırdak, Bağ doku üzerinde çok faydalı ve aynı zamanda çok etkilidir. Kas ve Eklemleri kısa süre içerisinde eskisinden daha esnek ve daha sağlıklı bir hale getirir.

  • Skolyoz (omurga eğriliği)
  • Kifos (kamburluk)
  • Lordos (bel çukuru fazlalığı)
  • Bel, Boyun fıtıkları-Boyun Düzleşmesi
  • Pelvik eğrilikler